Az Európa Tanácsig jutott a magyar közmédiában támadott osztrák újságíró ügye
A magyar kormánynak valamit mondania kell a Profil "kérdésekkel provokáló" munkatársának ügyéről.
A magyar kormánynak valamit mondania kell a Profil "kérdésekkel provokáló" munkatársának ügyéről.
A Johnson & Johnson-oltások ritka mellékhatásaként fel kell tüntetni az alacsony trombocitaszámmal összefüggésbe hozható vérrögképződéses eseteket – állapította meg az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) gyógyszerkockázat-értékelő bizottságának (PRAC) vizsgálata.
Várhelyi Olivér uniós biztos külön köszönetet mondott a Pfizernek, az "EU legmegbízhatóbb beszállítójának".
Európa egyik legfontosabb lapja úgy ítéli meg, hogy az eddiginél határozottabb támogatásra szorul a negyedik hatalmi ág, és hogy a független sajtóért vívott harc szorosan összefügg a jogállam védelmével.
A fideszes politikus január óta a parlamenti közgyűlés alelnöki tisztségét is betölti Strasbourgban.
A magyar külügyminiszter az EU-t lázban tartó cseh-orosz kémbotrányt "jól ismert hétvégi eseményként" írta körül, az ukrán határ melletti orosz csapatösszevonásokról pedig egy szót sem ejtett, de a magyar kisebbség jogainak tiszteletben tartására szólította fel Ukrajnát.
Páneurópai konzultációra hívják az uniós intézmények az európai polgárokat – az ehhez segítséget nyújtó online platform mostantól elérhető és használható.
Noha számos uniós jelentés bizonyítja, hogy Lengyelországban és Magyarországon sérül az igazságszolgáltatás függetlensége, és virágzik a korrupció, az uniós intézmények közti játszmák és a politikai kockázattól való félelem miatt az Európai Bizottság mégis halogatja, hogy fellépjen az uniós pénzügyek érdekében. Az EUrologus Jogálom című sorozatának 3. része.
Az EU hétfőn szerette volna elítélni Kínát azért, mert Hongkongban továbbra is egy önkényeskedésre lehetőséget adó törvény alapján tartóztatna le ellenzéki politikusokat. Magyarország miatt ez lekerült a napirendről.
Két és fél éves tárgyalássorozat után egy nagyszabású nemzetközi együttműködés minden részletét letárgyalták az érintettek: az Európai Unió és az Afrikai, Karibi és Csendes-óceáni Államok Szervezetének (AKCSÁSZ) tagjai. Utóbbi összesen a térségben lévő 79 államot tömöríti, a két szervezet négy kontinens másfél milliárd állampolgárát kéviseli. Az eddigi nyilatkozatok alapján Magyarország nem támogatja ezt a szerződést.
A koronavírus utáni helyreállítási alapról is tárgyalnak majd.
Sűrű teendőire hivatkozva mondta le a meghívást az Európai Bizottság elnöke Ukrajna függetlenségének 30. évfordulójára. Márpedig az eseményt augusztusban tartják, amikor a szervezet jellemzően szünetet tart és mindenki szabadságra megy.
Egy svéd állampolgár anyanyelvhez-fűződő jogaitól indult és a magyar bíróságok függetlenségének megkérdőjelezéséig jutott egy büntetőügy az Európai Bíróságon, amelynek kapcsán a főtanácsnok megállapított az uniós joggal össze nem egyeztethető elemeket.
A jövőben szabályoznák, hogy az utazások során milyen protokoll érvényesüljön, ha az intézményi vezetők közül többen képviselik az uniót.
Közben már arról is tárgyalnak, hogy 1,8 milliárd adagot szállítanak az EU-nak 2022-23-ban.
Az EU soros elnökeként hozhatja elő Franciaország a költségvetési szabályok felülvizsgálatát. A válságok és az ezeket követő állami támogatások dogmatikussá tették a Maastrichtban felvázolt Európát, a Covid-válság pedig még inkább egyértelművé tette a szabályzat és a valóság közti eltérését – írja a Le Monde.
Csak épp nem használhatja ugyanúgy, mint azok, akik az Európai Gyógyszerügynökség által engedélyezett oltást kaptak.